Рачно изработен сапун кој во составот има ладно цедени масла и путери, погоден за секојдневна употреба за нормална , сува и многу сува кожа

на лице и тело. Поради присуството на глицерин  кожата не се суши ами останува чиста и негувана .

Најдобар  ефект се постигнува кога се користи во комбинација со путерот за лице за нормална до сува кожа!

 УПОТРЕБА: наутро и навечер измијте го лицето со сапунот а потоа со млака вода исплакнете. потоа нанесете од путерот за лице за нормална до сува кожа .

Состојки : козјо млеко, кокосово масло, шеа путер, маслиново масло, есенцијално масло од цимет, зрна од афион.

INCI: Cocos Nucifera Oil*, Buturospermum Parkii Butter*, Goat milk*, Olea Europea Fruit Oil, Ricinnus Communis Seed Oil, Elaeis Communis Seed Oil.

Poppy seed, Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Glycerin***


*  surovina od organsko poteklo

*** Мастите се сапонифицираат со NaOH, глицеринот се добива при процесот на сапунификација

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Сапун со козјо млеко

  • Поизводител: Мона
  • Шифра на производ: Козји сапун
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 450 МКД

  • Без ДДВ: 450 МКД