Рачно изработен хранлив мелем  за лице со масло од ноќниче


Комбинација од органски, ладно цедени масла од ноќниче, кокос, шеа путер и какао путер кои длабински ќе ја нахранат  и ќе формираат заштитен филм кој ќе ја задржува влагата на кожата

Изобилува со витамини и антиоксиданси за кожата да биде здрава и хидрирана.

Идеален за секојдневна нега на нормална , сува и многу сува кожа.


Употреба ; за најдобри резултати, нанесете наутро и навечер во мала количина на чиста и полувлажна кожа. Избегнувајте  контакт со очи


Состојки (INCI) :Butyrospermum Parkii nut butter*, Lavandula Angustifolia Oil, Cocos nucifera  (Coconut) Oil*, , Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil*

Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Persea Gratissima (Avokado) Oil*, Oenothera Biennis (Evening Primrose) oil*,


*органска состојка

производот е одобрен за користење од Институт за Јавно Здравје на Р.С. Македонија

производот е спакуван во стаклена тегличка

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Путер за лице нормална до сува кожа

  • Поизводител: Мона
  • Шифра на производ: Мелем
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 450 МКД

  • Без ДДВ: 450 МКД