Рачно изработен хранлив мелем  за лице изработен на база на масло од лешник и шеа путер, збогатен со органски восок од јојоба
кој има антивоспалителни својства и е посебно препорачливо за оние со воспалена, иритирана, нечиста и кожа склона кон акни
Овај мелем има извонредно хидрирачки ефект заради комбинацијата на масла и путери кои после нанесувањето ќе ја нахранат , хидрираат и заштитат кожата од воспалителни процеси.
Идеален за секојдневна нега на нормална, масна и кожа склона кон акни.

Употреба:
За најдобри резултати, нанесете наутро и навечер во мала количина на чиста и полувлажна кожа. 
Избегнувајте  контакт со очи

Состојки (INCI):
Butyrospermum Parkii  butter*,  Cocos nucifera  Coconut Oil*, Prunus Armeniaca  Apricot Kernel Oil*, Cera Alba
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Corylus Avellana Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter*, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil
*органска состојка

производот е одобрен за користење од Институт за Јавно Здравје на Р.С. Македонија.
Производот е спакуван во стаклена тегличка

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Путер за лице нормална до масна кожа

  • Поизводител: Мона
  • Шифра на производ: Мелем за масна кожа
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 450 МКД

  • Без ДДВ: 450 МКД