• Витамински серум
Природен серум за лице изработен од внимателно одбрани органски состојки
Овај подмладувачки серум е неопходен за секојдневна употреба и е наменет за сите типови на кожа
Богат со фитонутриенти, антиоксиданси, витамини, минерали и омега масни киселини -кои се составен дел од луксузните масла во овај серум
- Со редовна употреба на серумот ќе го избегнете предвременото стареење на кожата  Anti-Age ефект
-Ги измазнува фините линии и борите околу очите
- Длабински ја храни и навлажнува кожата, ја зголемува нејзината еластичност и го поттикнува создавањето на колаген
-Ги обновува -регенерира клетките на кожата
-Лесно се абсорбира и не остава масни траги
Миризливите есенцијални масла ќе ја освежат и подмладат вашата кожа

Начин на употреба: 
Секоја вечер, на чиста и полувлажна кожа, ставете неколку капки од серумот и со нежни кружни движења
 измасирајте го лицето и пределот околу вратот и деколтето. Со тоа ќе се поттикне микроциркулацијата и ќе се стимулира обновувањето на клетките.
избегнувајте контакт со очите!
Протресете пред употреба!

Производот е спакуван во стаклено шишенце од 20мл со пипета за полесно дозирање.

Состаv (INCI): 
Prunus Armeniaca Kernel Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Vitis Vinifera Seed Oil, Corylus Avellana Seed Oil*,
Punica GranatumCO2 extrait*, Daucus Carota & Simmondsia Chinesis  CO2 extrait*, Persea Gratissima Oil*, Argania Spinosa Kernel Oil*, Citrus Limonum (sans furocoumarines),
Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil*, Tocopherol

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Витамински серум

  • Поизводител: Мона
  • Шифра на производ: Серум за лице
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 730 МКД

  • Без ДДВ: 730 МКД