Рачно изработен путер за тело со лаванда, во кој главна состојка е шеа путерот кој има својство длабински да ја нахрани сувата, иритирана кожа но и да ја заштити кожата
склона на алергии. Во  синергија со есенцијалното масло од лаванда ги ублажува симптомите на воспалена кожа и ја враќа нарушената функција на липидната бариера
Во трите годишни времиња ( пролет , есен зима) путерот е најдобриот пријател на кожата

Начин на употреба: Доколку имате многу сува кожа најдобро е путерот да го користите секојдневно, посебно после пладневно туширање. Додека телото е сеуште топло
истапкајте ја влагата со мека крпа но оставете ја малку влажна кожата па потоа нанесете од путерот и нежно измасирајте! Обрнете внимание на
посувите делови од телото- лактите, колената и петите.
Доколку имате нормална и нормална до масна кожа путерот користете го 2- 3 пати неделно .

Состав: Шеа путер, какао путер, есенцијално масло од лаванда, витамин Е, коксово масло, масло од семки од кајсија, масло од чиа семе...

INCI: Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Cocos Nucifera Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Prinus Armeniaca Kernel Oil,
         Olea Europea Fruit Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Lavandula Angustifolia Oil

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Путер за тело со лаванда

  • Поизводител: Мона
  • Шифра на производ: Путер за тело со лаванда
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 550 МКД

  • Без ДДВ: 550 МКД