Путер за тело со ванила и сладок портокал

Богат и кремаст путер за тело, идеален за нормална до сува  и иритирана кожа. При допир, нежно се топи врз кожата оставајќи ја негувана, длабински хидрирана и нахранета. Погоден за секојдневна употреба 

Начин на употреба: Доколку имате многу сува кожа најдобро е путерот да го користите секојдневно, посебно после пладневно туширање. Додека телото е сеуште топло
истапкајте ја влагата со мека крпа но оставете ја малку влажна кожата па потоа нанесете од путерот и нежно измасирајте! Обрнете внимание на
посувите делови од телото- лактите, колената и петите.
Доколку имате нормална и нормална до масна кожа путерот користете го 2- 3 пати неделно .

Состав: Шеа путер, какао путер, есенцијално масло од портокал, мацерат од ванила во сусамово масло, витамин Е, коксово масло, масло од семки од кајсија, масло од чиа семе

INCI:Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Cocos Nucifera Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Prinus Armeniaca Kernel Oil,Olea Europea Fruit Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Citrus Aurantum Dulcis Peel Oil, Sesamum Indicum Seed Oil Vanilla macerate


Производот е одобрен од Институтот за Јавно Здравје 

Производот е спакуван во стаклена амбалажа
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Путер за тело со ванила и сладок портокал

  • Поизводител: Мона
  • Шифра на производ: сладок портокал
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 550 МКД

  • Без ДДВ: 550 МКД